V neděli 13.8 pořádala Záchranná brigáda kynologů Praha pod záštitou SZBK Český pohár vodních prací dle nejvyššího možného stupně obtížnosti ZVP3. Pod dohledem pana rozhodčího MS Michala Svobody začalo pět statečných týmů prohledávat břeh a rákosí. Málo kdo v tu chvíli tušil, že se vyhledání prvního cadaverového vzorku v rákosí stane rozhodující pro celý závod. Po prohledání rákosí začala poslušnost plaváním a později cviky na travnatém place v blízkosti rybníka. Z důvodu krásného a chvílemi až tropického počasí byla pro psy zkouška náročná nejen teplem, ale i díky skupinkám rekreantů, kteří zajistili rušivé elementy všude v okolí. Po obědě se pokračovalo královskou disciplínou, a to vyhledáním vzorku na vodní hladině. V terénu 100×200 metrů byl uložen jeden vzorek. Na práci všech týmů byl vidět pokrok, který vodní záchranařina udělala za posledních pár let. Většina psů reagovala a značila v pachu vzorku s jistotou a radostí. Fyzickou kondici i chuť pracovat ověřila i poslední disciplína speciálních cviků, kde týmy po náročném dni předvedli skvělé výkony při přitažení tonoucího, surfisty a člunu ke břehu.

Nakonec se ze složené zkoušky ZVP3 a vítězství radovala Nikola Skokanová s fenou belgického ovčáka April Barathea, druhá skončila Radka Poslušná se svou fenou Flat coat retrievera Delphy Alabasi Jílové a třetí místo obsadila Andrea Fejtková s boxerkou Calamity Jane. Velké uznání za odvedenou práci patří i čtvrté Lence Knolové s Emilly Amyflatt a páté Jarmile Machulkové s Brigite born in Aknel Top.

ZBK Praha ukázala, že mezi svými členy má velmi kvalitní psovody se psy, kteří opakovaně ukazují připravenost na pátrání po pohřešované, utonulé osobě. Všichny 3 psovodky ze ZBKP velmi přesvědčivě, s lehkostí a přesností našli vzorek založený pod vodní hladinou.

Všechny týmy se snažili ukázat při závodě podle jedné z nejnáročnějších zkoušek národního zkušebního řádu, to nejlepší, co v nich je. Všechny soutěžící ukázali bez ohledu na konečný výsledek  to nejdůležitější, svou lásku ke psím parťačkám a vodní záchranařině. Děkujeme panu rozhodčímu, všem pomocníkům a zúčastněným za pohodový den u vody. Za podporu a ceny děkujeme sponzorům akce AKINU, Vetoquinol s.r.o., MushGO a SpokojenýPes s.r.o.  Dále patří poděkování Lesům ČR – vodní toky, Magistrátu hl. m. Prahy, MČ Praha 14 a Rybářům Praha za povolení pořádání celého vodního přeboru na Kyjském rybníku.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.

Popis není dostupný.